Rusztowania drabinowe Jest 13 produktów.

Aktywne filtry

Rusztowania drabinowe

Profesjonalne ekipy budowlane muszą dysponować odpowiednimi narzędziami pracy, które pozwolą działać szybko, komfortowo, wydajnie i przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego dla specjalistów świetnym rozwiązaniem są rusztowania drabinowe, które umożliwiają działanie na wysokości w wygodnych i stabilnych warunkach, a także znajdują różnorodne zastosowanie.

Czym jest rusztowanie drabinowe?

Rusztowanie drabinowe to konstrukcja łącząca w sobie drabiny wraz z szeroką i długą platformą poprzeczną, czyli stanowiskiem robotnika. Umożliwia ono stabilne ustawienie w terenie o różnych poziomach.

Duża platforma stanowiąca przestrzeń roboczą pozwala na umieszczenie farby i różnego rodzaju narzędzi w zasięgu ręki. Dzięki temu wszelkie czynności można wykonać szybko i płynnie, bez straty czasu na schodzenie po kolejne potrzebne w danym momencie przyrządy i akcesoria. Rusztowania drabinowe są przydatne głównie w przypadku ekip budowlanych, ale ich zalety docenią również osoby prywatne zamierzające przeprowadzić gruntowny remont domu czy mieszkania.

W katalogu znajdują się modele o rozbieralnych konstrukcjach, których części łączy się przegubowo. Można korzystać z nich na trzy sposoby:

  • jako podest stojący na czterech nóżkach
  • jako drabiny wolnostojące dwustronne w przypadku rusztowań ARD
  • jako drabina przystawna w przypadku rusztowań ARD

Rusztowania drabinowe z aluminium

Materiał, z którego wykonane jest rusztowanie drabinowe, odgrywa niezwykle ważną rolę. Wpływa ono zarówno na stabilność i wytrzymałość konstrukcji, jak i ciężar. Dlatego najlepiej sprawdzają się wyjątkowo lekkie modele aluminiowe. Tworzywo to jest odporne na uszkodzenia, ma duże możliwości udźwigu, a jednocześnie nie jest ciężkie. Z tego powodu jego zastosowanie w rusztowaniach drabinowych zapewnia idealne warunki robocze. Niska waga podestu sprawia, że można go z łatwością przemieszczać,  a jednocześnie użytkownik zyskuje bezpieczne miejsce pracy na wysokości.

Rodzaje rusztowań drabinowych

Mamy dostępne różne typy konstrukcji rusztowań drabinowych. Klienci mogą w tym przypadku wybrać, jak wysoko chcą umieścić platformę. Proponowane są modele, które można przenosić lub tzw. jezdne rusztowania drabinowe wyposażone w kółka. Zapewniają one największą wygodę użytkowania, bo można łatwo zmienić ich lokalizacje bez używania dużej siły. Proponujemy także dodatkowe ułatwienie w postaci kółek, które można dokupić do wszystkich rusztowań.

Bezpieczne warunki pracy

Istotne, żeby produkt był wyposażony w zabezpieczenia eliminujące ryzyko poślizgu użytkownika, redukujące poruszanie się platformy roboczej czy wykluczające wywrócenie się rusztowania. Dlatego wszystkie nasze modele mają antypoślizgowe stopki. Dzięki nim podest stoi stabilnie i nie stwarza zagrożenia zaistnienia wypadku. Zabezpieczone musi też być stanowisko robotnika, by jego obuwie miało właściwą przyczepność do podłoża. Nasze rusztowanie drabinowe ma także właściwe stabilizatory pozwalające na ustawienie konstrukcji w dowolnej odległości np. od ściany.