Drabiny ewakuacyjne Jest 15 produktów.

Aktywne filtry

Drabiny ewakuacyjne

Drabiny ewakuacyjne pionowe marki Drabest spełniają wszelkie niezbędne normy oraz posiadają atesty i certyfikaty BHP. Zapewniają bezpieczeństwo i wygodę w trakcie wykonywanej pracy oraz przy ewentualnych sytuacjach kryzysowych. Drabiny to konstrukcje składające się z dowolnej ilości modułów, dzięki temu możemy osiągnąć indywidualną potrzebną nam wysokość. Drabina pionowa ewakuacyjna jest mocowana na stałe, na budynkach lub maszynach. Jej podstawową funkcją jest w pełni bezpieczne wchodzenie na konstrukcje do jakich została przytwierdzona. Każda z oferowanych drabin Drabest posiada deklaracje zgodności i szczegółową instrukcję montażu.

Podstawowe elementy z jakich składa się drabina ewakuacyjna

W ofercie posiadamy drabiny aluminiowe, z blachy cynkowanej oraz ze stali nierdzewnej. Każdy zestaw drabiny ewakuacyjnej to szerokie i mocne pobocznice, antypoślizgowe stopnie oraz kosz antyspadowy. W zależności od wybranego modelu, stopnie mogą mieć zmienne wartości profili oraz inny surowiec wykorzystany przy produkcji kosza. Szerokość całkowita drabin ewakuacyjnych to 540 mm do 560 mm, przy czym każda zachowuje szerokość wewnętrzną równą 0,5 metra. Warto skontaktować się z naszym doradcą klienta przed podjęciem dostatecznej decyzji o zakupie najodpowiedniejszego modelu dla Państwa potrzeb.

Pełne bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania

Zapewnij sobie oraz Twoim pracownikom maksimum bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo – to najważniejsza wartość reprezentowana przez produkty marki Drabest. Zawsze korzystamy wyłącznie z wysokojakościowych surowców, odpornych na warunki atmosferyczne. Produkcja opiera się o pełną zgodność z niezbędnymi normami oraz wytycznymi, takimi jak: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury dotyczące warunków technicznych budynków, PN-EN ISO 14122-4 (Bezpieczeństwo maszyn), DIN 18799-1 (Drabiny mocowane) oraz DIN 14094-1 (Ochrona przeciwpożarowa). Pamiętaj, że drabina ewakuacyjna powinna co najmniej raz w roku przechodzić przegląd przez osobę do tego uprawnioną. Zachęcamy do kupna drabiny bezpośrednio u producenta, skorzystaj naszej z bezpłatnej porady oraz atrakcyjnych cen.

Drabina ewakuacyjna – przepisy

Przepisy dotyczące warunków technicznych obiektów dopuszczają stosowanie drabiny do ewakuacji. Taka konstrukcja może stanowić w budynku dodatkowe wyjście służące do opuszczenia obiektu w sytuacji zagrożenia. By ewakuacja z pomocą drabiny przebiegła jak najsprawniej, należy ustawić ją w łatwo dostępnym miejscu. Najczęściej konstrukcje mocowane są w pobliżu balkonów lub tarasów zewnętrznych.

Drabina ewakuacyjna z koszem powinna natomiast prowadzić na dach niżej położonej kondygnacji lub do poziomu gruntu. Zabronione jest blokowanie lub zastawianie drabin na całej jej długości, co mogłoby uniemożliwić ewakuację.

Istnieją dokładne wytyczne dotyczące budynków, w których drabina z koszem ochronnym może być umieszczona. Konieczne jest, żeby na wyższej kondygnacji nie przebywało więcej, niż 50 osób. Te normy są bardziej rygorystyczne, jeśli budynek zagrożony jest wybuchem. Wówczas maksymalna liczba osób na wyższej kondygnacji to 15. Z oczywistych przyczyn drabiny ewakuacyjne nie mogą być stosowane jako droga ewakuacji w zakładach pracy chronionej.

Dopuszczalne konstrukcje drabiny do ewakuacji

Drabina ewakuacyjna to konstrukcja, która musi spełniać określone kryteria. Ma bowiem za zadanie poprawić bezpieczeństwo, a nie wpływać na jego pogorszenie. Przepisy wymieniają dokładne wytyczne, które powinna spełniać konstrukcja. Szczegółowo opisują nie tylko odległość poszczególnych stopni i średnicę, jaką musi mieć drabina z koszem. Ustawodawca zwraca uwagę także na odległość stopni od ściany czy materiał, z którego została wykonania. Wszystkie drabiny do ewakuacji Drabest spełniają wyżej wymienione normy. 

Spory problem może stanowić drabina z koszem i potrzeba stosowania tego dodatkowego zabezpieczenia w świetle przepisów. Tymczasem drabina ewakuacyjna z koszem jest potrzebna za każdym razem, kiedy różnica poziomów do pokonania jest większa niż 3 m.