Drabiny malarskie Jest 11 produktów.

Aktywne filtry

Drabiny malarskie

Najlepsze drabiny malarskie

Drabina to niezbędne narzędzie podczas prac remontowych lub budowlanych. Bez niej trudno wyobrazić sobie malowanie wnętrz lub odnawianie elewacji domu. Solidna drabina to konieczne wyposażenie każdego specjalisty. Przydaje się także osobom prywatnym, aby samodzielnie wykonać proste naprawy lub odmalować ściany czy sufit. Do prac w domu można ewentualnie wykorzystać drabinę 3 stopnie. Choć zakup tego narzędzia wydaje się banalną czynnością, warto poświęcić temu nieco więcej uwagi, by wybrać najlepsze rozwiązanie.

Drabina malarska – jaką wybrać?

Firma Drabest to doświadczony producent drabin. W ciągu trzydziestoletniej działalności staliśmy się jednym z czołowych polskich przedstawicieli tej branży. Dzięki zdobytej w tym czasie wiedzy, profesjonalnemu podejściu oraz wprowadzeniu pewnych innowacyjnych rozwiązań, wytwarzamy sprzęt najwyższej jakości. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór drabin malarskich. Jak wybrać najlepszą drabinę do swoich potrzeb?

Podstawowy podział naszych produktów dotyczy materiału, z którego je wykonano. Drabina malarska aluminiowa charakteryzuje się niezwykłą lekkością i nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu, dzięki czemu jej transport lub przechowywanie nie dostarczają żadnych problemów. Zachęcamy do sprawdzenia oferty innych drabin aluminiowych i drabin malarskich, w których trzeci poszerzony stopień jest pokryty antypoślizgowym profilowaniem.

Drabina malarska drewniana przydaje się natomiast przede wszystkim podczas prac związanych z elektrycznością, ponieważ nie przewodzi prądu. Jej dodatkowa zaleta to niższa cena. Zachęcamy do sprawdzenia oferty innych drabin drewnianych.

Obie wersje wyposażone są w przydatne udogodnienia, jak zabezpieczenie przed niepożądanym rozsunięciem, wzmocnione stopnie, uchwyt na wiadro oraz ochrona przed nadmiernym niszczeniem. Wszystkie metalowe części pokrywamy specjalną powłoką antykorozyjną, a drewno impregnujemy.

Kupując drabiny malarskie, trzeba zwrócić uwagę także na ich wysokość. Do prac w pomieszczeniach o standardowej wysokości najlepiej sprawdzą się najmniejsze drabiny – np. drabina 2 m. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ umożliwi sięgniecie do sufitu, a jednocześnie zapewni większą swobodę ruchów. Jeśli jednak planuje się odmalowanie elewacji, szczególnie w przypadku domów piętrowych lub wysokich hal, potrzebna będzie wyższa drabina. Na szczęście, w naszym asortymencie znajdują się produkty o zróżnicowanych rozmiarach, od cztero- do nawet dwunastostopniowych.

Trwałe i bezpieczne drabiny malarskie

Oferowany przez nas sprzęt spełnia europejską normę EN 131, która zobowiązuje do wyposażenia drabin o długości powyżej trzech metrów w stabilizator zwiększający powierzchnię podparcia, zapewniając większe bezpieczeństwo użytkownikom. Norma ta obliguje producentów do przeprowadzania dodatkowych testów wytrzymałościowych, a także podawania szczegółowych informacji na temat dopuszczalnego obciążenia oraz właściwego nachylenia w trakcie pracy. Zgodnie z najnowszymi przepisami, producent powinien także oznaczać, czy dana drabina jest przeznaczona do użytku profesjonalnego, czy prywatnego. Oba warianty muszą oczywiście spełniać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Właśnie takie drabiny malarskie znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem, a także do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.