Przystawne Jest 14 produktów.

Aktywne filtry

Drabiny przystawne

Aluminiowe drabiny przystawne

Drabiny przystawne aluminiowe umożliwiają swobodne wykonywanie prac na wysokościach. Drabiny przystawne są uniwersalne i sprawdzają się w różnych branżach. Przeznaczone są do korzystania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, do różnego rodzaju pomieszczeń.

Drabina przystawna aluminiowa – stabilność i niska waga

Największą zaletą drabiny przystawnej aluminiowej jest jej niska waga. Dzięki temu można ją łatwo przemieszczać, przewozić w przyczepie, a nawet przenosić w rękach. Jednocześnie materiał jest niezwykle wytrzymały, co zapewnia bezpieczne korzystanie z przyrządu bez obawy o jego pęknięcie, złamanie czy inne uszkodzenia stanowiące zagrożenie dla zdrowia lub życia użytkownika.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne gwarantuje także stabilne ustawienie. Drabina przystawna aluminiowa nie kołysze się i umożliwia komfortowe wykonywanie czynności. Ważne jednak, żeby była odpowiednio ustawiona.

Dużą zaletą jest też wysoka wytrzymałość na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Aluminiowe drabiny przystawne nie niszczą się w wyniku promieniowania UV, oddziaływania wysokich czy niskich temperatur, wilgoci itp.

Co powinny zawierać dobre drabiny przystawne?

Praktyczna i bezpieczna drabina przystawna powinna mieć przede wszystkim antypoślizgowe stopki. W naszym sklepie dostępne są jedynie drabiny z ryflowanymi szczeblami. Dzięki temu but nie ślizga się, nawet podczas deszczu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty akcesoriów do drabin.

Rozsądne użytkowanie drabin

Prawdą jest, że drabiny przystawne zapewniają bezpieczne warunki pracy, ale żeby tak było, muszą być rozsądnie wykorzystywane. Chodzi przede wszystkim o właściwe oparcie o ścianę, dachówkę, płot itp. Ważne jest dobranie optymalnego kąta, jaki tworzy spód przyrządu z podłożem, i to bez względu na rozmiar. Zarówno drabina 2m, jak i krótsza czy większa wymaga prawidłowego ustawienia. Nie może stać ani za blisko punktu podparcia, bo wchodząc na nią, może przechylić się do tyłu, ani zbyt daleko, by nóżki nie „odjechały”, a użytkownik nie upadł do przodu.

Należy pamiętać, by drabinę ustawiać na równym, twardym podłożu. Nie należy korzystać z przyrządu np. na rozmokłym gruncie. Trzeba też uważać, by obydwie stopki przylegały do powierzchni ziemi czy posadzki. Równie istotne jest stabilne ułożenie górnych krawędzi. Drabiny przystawne nie mogą być opierane o chwiejne przedmioty jak np. siatki ogrodzeniowe. Dopuszczalne jest jedynie ustawianie ich przy twardych i nieruszających się powierzchniach, na przykład przy ścianach.

Nie jest wskazane też podpieranie końcem ramienia o kant na przykład dachówki. Zawsze należy zostawić pewien margines. Powinien on wynosić przynajmniej kilka centymetrów. Nie wolno opierać drabiny „na styk”.

Wybór odpowiedniej drabiny

Rozmiar drabiny ma duże znaczenie. Powinien być bowiem dopasowany do wysokości, na której wykonuje się pracę. Najczęściej wybierana jest drabina 2 metrowa. Taka wysokość zazwyczaj okazuje się wystarczająca zarówno w przypadku profesjonalnych ekip, jak i osób prywatnych wykonujących remonty w domu czy mieszkaniu. Należy pamiętać, że odpowiedniej wysokości drabina pozwoli na swobodne malowanie ścian oraz sufitu, naprawę żyrandola, umożliwi także wejście na dach budynku i wiele innych.

Zobacz też: Meble warsztatowe