Akcesoria do drabin Jest 27 produktów.

Aktywne filtry

Akcesoria do drabin: stopki, uchwyty, kółka

Akcesoria i części zamienne do drabin dla wygodniejszej pracy

Dzięki specjalnym akcesoriom do drabin możliwe jest efektywniejsze wykonywanie prac na wysokościach. Wiele części sprawdzi się przy malowaniu, kiedy trzeba dostać się np. na dach domu czy zdjąć przedmioty z półek magazynowych. Wówczas skorzystać można z drabin malarskich.

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje drabin. Można nabyć zarówno proste modele, które sprawdzą się przy prywatnym użytkowaniu, jak i w pełni profesjonalne przeznaczone dla osób wykonujących prace fizyczne. Żeby zapewniały one bezpieczne warunki pracy, zawsze muszą być sprawne. Dlatego, gdy tylko zauważy się oznaki nadmiernej eksploatacji, należy zastosować wysokiej jakości części zamienne do drabin.

Części zamienne do drabin – dlaczego warto dbać o nienaganny stan przyrządu?

Drabiny są narzędziami, które wykorzystuje się do pracy na wysokościach. Ich użytkowanie wiążę się zatem z ryzykiem niebezpiecznego upadku, gdy niektóre komponenty stracą swoje pierwotne właściwości, zużyją się czy po prostu zniszczą. Regularna konserwacja drabiny i wymiana niektórych jej elementów minimalizuje zagrożenie i przekłada się na możliwość swobodnego i bezpiecznego działania na wysokości. Jest to bardzo istotne przy drabinach ewakuacyjnych. W sklepie mamy duży wybór części zamiennych do drabin.

Szczeble wysokiej jakości

Oferowane przez nasz drabiny mają doskonałej jakości stopnie wzbogacone o antypoślizg, dzięki czemu użytkownik ma pewność stabilizacji. Wypustki w naszych drabinach są solidnie wykonane, gwarantujące pewną równowagę. Zarówno jakość, jak i bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas sprawią priorytetową, dlatego produkty, które znajdują się naszym sklepie zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół.

Stopki do drabiny

Każdy użytkownik drabin powinien co jakiś czas sprawdzać stan ich nóżek. Wytarcie tych elementów może bowiem stanowić duże zagrożenie. Nadmierne zużycie tej części sprawi, że drabina może stracić przyczepność do podłoża, stabilność i zacznie się ruszać, przez co znacznie utrudni wykonywanie pracy, a także może spowodować upadek.

Wśród części zamiennych warto wybrać nowe, antypoślizgowe stopki do drabiny, które zagwarantują stabilne ustawienie przyrządu. W sklepie dostępne mamy zarówno modele do drabin domowych, jak i przemysłowych, do jednostronnych i dwustronnych.

Akcesoria do drabin

Warto postawić także na dodatkowe akcesoria do drabin. Ich zadaniem jest zwiększanie komfortu pracy, a także poprawa bezpieczeństwa. Można zdecydować się na stabilizator, który stosowany jest w celu jeszcze lepszego unieruchomienia drabiny i ograniczenie ryzyka jej wywrócenia. Stabilizator dodajemy do kompletu drabiny, jeśli jest wymagany. Istnieje możliwość dokupienia go oddzielnie, zwłaszcza gdy chcemy używać wąski segment drabiny 3-elementowej jako osobną drabinę i ma równe lub powyżej 12 szczebli (powyżej 3m).

Świetnie sprawdza się też podest stalowy, który zakładany jest na szczebel w celu zwiększenia powierzchni, na której można stać lub można go traktować jako półkę na narzędzia. Zachęcamy również do obejrzenia drabin stalowych.

W przypadku drabin przemysłowych, które są dużo cięższe i wyższe od modeli domowych, można posiłkować się kółkami nakładanymi na koniec podłużnicy. Dzięki nim możliwe jest szybkie i łatwe wysuwanie drabiny np. po elewacji budynku, nie uszkadzając przy tym struktury. Czynność ta nie wymaga wtedy dużego nakładu siły. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się także w magazynach. Wśród akcesoriów do drabin można znaleźć także wiele innych, niezwykle przydatnych i ułatwiających pracę przedmiotów m.in. haki, uchwyt na kalenicę itp.

Zobacz też: Drabina czterostopniowa