W co wyposażyć warsztat samochodowy?

W co wyposażyć warsztat samochodowy?

W co wyposażyć warsztat samochodowy?

Założenie własnego warsztatu samochodowego wiąże się z koniecznością jego odpowiedniego wyposażenia. Nowoczesne meble, narzędzia i akcesoria zapewnią bezpieczną, wydajną i efektywną pracę. Co powinno znaleźć się w profesjonalnym autoserwisie? Podpowiadamy.

Solidny i stabilny regał metalowy warsztatowy

Niezbędnym wyposażeniem każdego serwisu pojazdów jest metalowy regał warsztatowy o wielkości i liczbie półek dopasowanej do potrzeb biznesu. Wybierając mebel, zwróć uwagę na jego jakość i funkcjonalność. Ważne, aby konstrukcja metalowego regału warsztatowego była solidna i stabilna, co zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Atutem dobrej jakości mebli jest też łatwy montaż bez konieczności używania dodatkowych narzędzi, np. poprzez wciskanie elementów.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na warsztatowy regał metalowy o różnej szerokości i wysokości, wyposażony w konkretną liczbę półek. Do mniejszego warsztatu szczególnie poleca się modele wyższe, z większą liczbą półek. W ten sposób maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń przy ścianie. Zwróć uwagę na nośność każdej półki. Im jest ona wyższa, tym więcej przedmiotów możesz na niej przechowywać. Optymalnym wyborem są półki o nośności ok. 120 kg każda. Z łatwością utrzymają one dowolne części samochodowe, kosmetyki i chemię motoryzacyjną.

Praktyczny stół warsztatowy

Wydaje Ci się, że w autoserwisie pracownicy spędzają dzień w kanale samochodowym albo pochyleni nad maską auta? To błąd – równie często korzystają z blatu roboczego. Stół warsztatowy roboczy jest niezbędnym wyposażeniem takiego miejsca. Pozwala na stworzenie stanowiska pracy i zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do działania, przeznaczonej do szlifowania, wiercenia, cięcia oraz montażu i demontażu części samochodowych.

Stoły robocze są wyposażone w szafki i szuflady zamykane na klucz, w których można schować cenne narzędzia albo niewielkie części. Dzięki temu wszystkie ważne przedmioty będziesz miał zawsze pod ręką. Duży, odpowiednio gruby drewniany blat zapewnia wygodną pracę. Wybierając stół, zwróć uwagę na jego jakość. Ważne, aby meble były produkowane zgodnie z normami bezpieczeństwa BHP, tak jak jest w przypadku stołów Drabest. Sprawdź też, czy mebel ma regulowane nóżki, które pomogą Ci dostosować wysokość blatu do Twoich potrzeb. Stopki antypoślizgowe na podkładkach z tworzywa sztucznego zapobiegną przesuwaniu się konstrukcji.

Pojemna szafka narzędziowa

W każdym serwisie pojazdów muszą znaleźć się specjalistyczne narzędzia. Ważne, aby były one przechowywane w takim miejscu, aby łatwo było po nie sięgnąć podczas pracy. Dlatego wyposażenie warsztatu samochodowego musi uwzględniać pojemną szafkę narzędziową. Mebel pozwala zachować porządek w narzędziach, a także uporządkować i usprawnić pracę. Dzięki niemu zaoszczędzisz też miejsce na stole roboczym.

Dobrej jakości szafka powinna cechować się solidną konstrukcją oraz wykonaniem z wysokiej jakości materiału, najlepiej blachy. Zapewni ona trwałość i odporność na uderzenia czy odkształcenia, o które nietrudno w takim miejscu. Wewnątrz znajduje się perforowana ścianka ze wspornikami na narzędzia. Dostęp do nich jest bardzo łatwy i wygodny. Akcesoria są uporządkowane i doskonale widoczne. Wystarczy jedno spojrzenie, aby od razu zlokalizować klucz nasadowy, szlifierkę czy śrubokręt i szybko po niego sięgnąć. Zamknięcie na klucz zabezpieczy cenną zawartość przed nieupoważnionymi osobami.

Ścianka na narzędzia – dla maksymalnego wykorzystania przestrzeni

Alternatywą dla szafki jest ścianka narzędziowa. Jej specjalna perforowana konstrukcja pozwoli Ci na wygodne umieszczenie uchwytów i zawieszek w dowolnym miejscu, a tym samym pełne dopasowanie mebla do własnych potrzeb. To polecane rozwiązanie zwłaszcza do mniejszych pomieszczeń. Ścianka jest bardzo wąska i nawet w połączeniu z haczykami i półkami nie zajmuje dużo miejsca. Pozwoli uporządkować narzędzia i zaoszczędzić cenne miejsce na stole roboczym. Dzięki solidnej konstrukcji i wykonaniu z wysokojakościowej blachy ścianka jest trwała i odporna na uderzenia oraz uszkodzenia. Z powodzeniem posłuży Ci przez lata.

Mobilny wózek warsztatowy

Wśród wyposażenia warsztatu samochodowego nie może zabraknąć mobilnego wózka. To mebel przypominający regał metalowy, z tym, że wyposażony w solidne kółka. Dzięki nim sprzęt można z łatwością transportować po terenie warsztatu. Mobilny wózek powinien być lekki i zwrotny, a jednocześnie stabilny. Głębokie półki pozwolą Ci na przechowywanie wewnątrz rozmaitych narzędzi, niedużych paczek, części do auta oraz innych drobnych przedmiotów.

Dzięki metalowemu wózkowi wszystkie ważne akcesoria będziesz miał zawsze pod ręką. Zamiast kilkukrotnie podchodzić do szafki albo ścianki narzędziowej, wystarczy, że za jednym razem umieścisz niezbędny osprzęt w wózku i podjedziesz nim do miejsca pracy, np. samochodu klienta. Wiesz już, jakie wyposażenie warsztatowe powinno znaleźć się w każdym serwisie pojazdów. Profesjonalne regały, metalowe szafki i ścianki na narzędzia, blaty robocze oraz inne meble znajdziesz w ofercie Drabest.

Wszystkie komentarze