Jakie wybrać rusztowanie do malowania? Podpowiadamy?

Jakie wybrać rusztowanie do malowania? Podpowiadamy?

Jakie wybrać rusztowanie do malowania? Podpowiadamy?

Wysokiej jakości rusztowanie to sprzęt, który przyda się nie tylko profesjonalistom. Z racji, że tego rodzaju wyposażenie kupuje się zwykle raz na wiele sezonów, warto przy zakupie uwzględnić kilka istotnych czynników, które sprawią, że wybrany model zapewni nam wieloletnią niezawodność oraz funkcjonalność dopasowaną do własnych potrzeb. Jakie rusztowania do malowania wybrać i na co zwracać uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Do jakich prac najczęściej potrzebne jest rusztowanie?

Nawet jeśli nie jesteśmy profesjonalistami i nie świadczymy usług remontowo-budowlanych, wysokiej klasy rusztowanie malarskie może okazać się nam niezbędne w wielu sytuacjach. Malowanie ścian wewnątrz, nakładanie tynków dekoracyjnych, prace związane z dociepleniem budynku, montaż pokrycia dachowego na altance ogrodowej czy odnowienie fasady domu, to jedynie niektóre przykłady zastosowania takiego sprzętu. Jakie rusztowanie do malowania elewacji sprawdzi się również przy innych pracach? Warto dokładnie przemyśleć swój wybór.

Rusztowanie malarskie – na co zwracać uwagę?

Zastanawiając się, jakie rusztowania do malowania klatek schodowych, ścian czy elewacji będzie najlepsze w naszym przypadku, warto uwzględnić kilka podstawowych kwestii. Kluczowe czynniki, o których warto pamiętać, to m.in.:

  • przeznaczenie rusztowania,
  • budowa i konstrukcja,
  • charakterystyka użytkowników,
  • intensywność eksploatacji,
  • sposób transportowania.

Przeznaczenie rusztowania

Wybierając tego rodzaju osprzęt, warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, do czego chcemy go używać. Niektóre modele, jak np. rusztowanie drabinowe aluminiowe Basic 2 x 6 z podestem, doskonale sprawdzą się jako proste rusztowanie malarskie, które wystarczy, by pomalować ściany w domu lub na klatce schodowej. Jeśli jednak zwyżka ma służyć również do bardziej wymagających zadań, takich jak prace elewacyjne czy montaż systemu rynnowego, warto zdecydować się na półprofesjonalne oraz profesjonalne rozwiązania, jak m.in. rusztowanie aluminiowe z linii Zeus z solidnym i szerokim podestem roboczym.

Rusztowanie do malowania klatki schodowej: budowa i konstrukcja

Współczesne rusztowania muszą być nie tylko solidne i trwałe, ale także lekkie i łatwe w transporcie. To sprawa, że największą popularnością do prostych prac malarskich cieszą się obecnie modele aluminiowe o prostej, drabinowej konstrukcji. Taka konstrukcja doskonale zdaje egzamin zarówno jako rusztowanie do malowania sufitu, jak i przy nakładaniu tynków dekoracyjnych. Mimo swojej lekkości najbardziej wytrzymałe modele oferują maksymalne obciążenie na poziomie 200 kg.

Charakterystyka użytkowników

Wybierając rusztowanie malarskie, trzeba również zastanowić się nad tym, kto będzie z niego korzystać. W przypadku amatorów oraz pasjonatów majsterkowania kluczowe mogą okazać się takie cechy jak uniwersalność zastosowania czy szybki i łatwy montaż, charakterystyczne dla linii rusztowań Basic. Profesjonaliści docenią natomiast dodatkowe rozwiązania, takie jak szerokie podesty, system jezdny, możliwość montażu niestandardowych akcesoriów czy przystosowanie do używania w budynkach oraz na zewnątrz.

Intensywność eksploatacji

Zastanawiając się, jakie rusztowanie do malowania klatki schodowej będzie idealne, warto uwzględnić również częstotliwość użytkowania oraz liczbę osób eksploatujących sprzęt. W przypadku częstego korzystania ze sprzętu przy wykonywaniu rozmaitych prac malarskich, montażowych czy elewacyjnych, polecamy wybór rozwiązań profesjonalnych i półprofesjonalnych, takich jak np. rusztowanie aluminiowe drabinowe Hector, które mimo odpowiednio dużego rozmiaru, po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca.

Sposób transportowania

Ostatnim czynnikiem, który warto uwzględnić, zastanawiając się, jakie rusztowania do malowania wybrać, jest sposób ich transportowania. Nie każdy dysponuje samochodem o odpowiedniej przestrzeni załadunkowej, dlatego, jeśli zamierzasz często przewozić sprzęt, wykorzystując do tego auto osobowe, rusztowanie malarskie Basic o niewielkich gabarytach będzie odpowiednim wyborem do prostych prac.

Pod uwagę warto wziąć również przemieszczanie się rusztowania w miejscu wykonywania prac. Wiele modeli drabinowych, np. półprofesjonalne i profesjonalne modele z linii Hector, wyposażonych jest w koła z tworzywa sztucznego, które zapewniają łatwy i bezpieczny transport wewnątrz pomieszczeń.

Rusztowanie do malowania sufitu lub ściany? Zaufaj profesjonalistom!

Wiedząc już, jak wybrać idealne rusztowanie do malowania klatek schodowych lub elewacji, warto wziąć pod uwagę również jakość wykonania oraz renomę producenta. Wybierając dowolne aluminiowe rusztowanie marki DRABEST, zyskujesz pewność zakupu sprawdzonego i niezawodnego rozwiązania dla amatorów oraz profesjonalistów. Oferujemy uniwersalne i wielofunkcyjne, wewnętrzne oraz zewnętrzne rusztowania drabinowe o prostej konstrukcji i dużej wytrzymałości.

Większość naszych produktów przeznaczona jest do najbardziej wymagających prac w budynkach, jak i na otwartej przestrzeni. Nie wiesz, na który model się zdecydować? Nasi eksperci chętnie doradzą Ci, jakie rusztowania do malowania wybrać – skontaktuj się z nami już dziś!

Wszystkie komentarze