Jak wybrać odpowiednią drabinę?

Jak wybrać odpowiednią drabinę?

Jak wybrać odpowiednią drabinę?

Drabina to niezastąpiony produkt, który odpowiednio dobrany pomaga zrealizować najwyższe zadania w domu, ogrodzie lub w trakcie prac remontowo-budowlanych. W ofercie firmy Drabest znajdziesz wiele modeli drabin przeznaczonych do użytkowania w domu, biurze, ogrodzie oraz trakcie ciężkich prac remontowych.

Czym różnią się drabiny i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

Drabiny dzielimy na domowe oraz przemysłowe i ogrodowe, w których znajdziemy drabiny wielofunkcyjne jedno, dwu i trzyelementowe, antyprzepięciowe, ogrodowe i przegubowe do prac średnich i ciężkich. Drabest oferuje kilka modeli drabin dla każdej z tych rodzin abyś mógł wybrać idealną drabinę do swoich potrzeb.

Dobrze sprecyzowany cel do którego dobierasz drabinę pomoże wybrać odpowiedni model dlatego zanim zaczniesz wybierać drabinę przemyśl do czego będzie służyć drabina.

Drabiny przeznaczone do użytku domowego dzielimy na modele z jednostronnym lub dwustronnym wejściem. Modele z jednostronnym wejściem wyposażone są w wygodny podest oraz kabłąg, które idealnie sprawdzają się przy pracach porządkowych, natomiast modele z dwustronnie umieszczonymi stopniami są wygodne przy konieczności sięgania do wysokich szafek. Kolejny podział dotyczy wytrzymałości drabin: do 125kg lub 150kg. Drabiny o wytrzymałości do 125kg idealnie sprawdzą się w lekkich pracach domowych natomiast drabiny o wytrzymałości do 150kg są przeznaczone do cięższych prac i są kwalifikowane do drabin dla profesjonalistów. Zatem jeśli potrzebujesz drabiny do zwykłych prac porządkowych w domu to drabina o wytrzymałości do 125kg powinna spełnić oczekiwania, natomiast jeśli przewidujesz używać jej do nieco cięższych prac np. remontowych to zaleca się wybierać drabiny o wytrzymałości do 150kg. Warto wspomnieć że w ofercie Drabest są również aluminiowe podesty które pozwalają wygodnie stanąć na niedużej wysokości w domu lub biurze.

Poza wytrzymałością drabiny należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest drabina. Drabest oferuje drabiny z lekkiego aluminium ale również ze stali, drewna i włókna szklanego. Każdy z tych materiałów jest równie solidny lecz występuje w różnych wariantach wykończenia (malowane lub nie) oraz różnią się wagą i dodatkowym wyposażeniem, na które również warto zwrócić uwagę. Antypoślizgowe stopki, dodatkowe zabezpieczenia na stopniach, poręcze, półka lub dodatkowo malowany podest to tylko kilka elementów jakimi różnią się poszczególne modele. Pamiętajmy, że poza standardowym wykończeniem drabiny jest jeszcze szereg akcesoriów, które można dodatkowo dobrać (półki na narzędzia, hak na wiaderko itp.).

Osobną rodziną drabin są drabiny ogrodowe i przemysłowe PRO, które dedykowane są do cięższych prac remontowo-budowlanych. Długość oraz wysokość robocza tych drabin jest znacznie większa niż w drabinach domowych a ich wytrzymałość to 150kg. Drabiny wielofunkcyjne jedno, dwu i trzyelementowe, antyprzepięciowe, ogrodowe i przegubowe do prac średnich i ciężkich występują w różnych modelach o zróżnicowanej ilości szczebli a modele dla profesjonalistów posiadają certyfikat TUV.

Jak drabina będzie dla nas najlepsza?
Wybierając drabinę, musimy określić do jakiej pracy będzie potrzebna, ile kilogramów jest ona w stanie utrzymać, wliczając w to również narzędzia, których używamy oraz wysokością roboczą, którą potrzebujemy. Marka Drabest oferuje kilkanaście modeli drabin dedykowanych do prac w domu i prac remontowo-budowlanych z których każdy wybierze idealny model dla siebie.

Wszystkie komentarze