Drabina aluminiowa odporna na wilgoć, mróz i śnieg!

Drabina aluminiowa odporna na wilgoć, mróz i śnieg!

Czy wiecie że aluminium, z którego są wykonane drabiny Drabest to materiał, który jest niezwykle odporny na różnorodne warunki atmosferyczne w tym wilgoć, mróz oraz śnieg?!

Na co dzień obcujemy z wieloma przedmiotami wykonanymi z aluminium jednak nie zastanawiamy się dlaczego ten materiał jest tak powszechny.

Co sprawia, że aluminium jest tak powszechnie stosowanym materiałem w produkcji drabin i rusztowań?

Aluminium to powszechna nazwa glinu – pierwiastka chemicznego, który ma postać srebrzystobiałego metalu o elastycznej strukturze i stosunkowo niskiej gęstości. Jest znany od ponad 2 tysięcy lat a pozyskiwany jest ze skały osadowej, w której występuje główne w postaci tlenku.

Drabiny Drabest są wykonane z wytrzymałych profili aluminiowych poddawanych odpowiedniej obróbce cieplnej, która sprawia że materiał jest bardzo wytrzymały, łatwo poddaje się obróbce i jest niemal trzy razy lżejszy niż żelazo. Te cechy sprawiają, że drabiny Drabest są najchętniej wybieranymi drabinami w Europie!

Drabina aluminiowa Drabest nadaje się do prac remontowych na zewnątrz budynku w niekorzystnych warunkach pogodowych a deszcz czy śnieg nie będzie powodować korozji i wpływać niekorzystnie na drabinę. W porównaniu z innymi materiałami jak np. drewno czy stal, aluminium jest wyjątkowo odporne na wilgoć dzięki czemu wyroby z aluminium mają długą żywotność. Drabina domowa jak i drabina przemysłowa Drabest może być przechowywana na balkonie lub w ogrodowym składziku bez negatywnych konsekwencji.

Również rusztowania drabinowe Drabest są wykonane z aluminium a wyjątkowo niska waga rusztowania pozwala na łatwe przemieszczanie konstrukcji, która może stać przy elewacji długi czas. Aluminiowe rusztowania drabinowe Drabest są najczęściej wybierane do drobnych prac przy elewacjach domów jednorodzinnych. 

Z pomocą aluminiowych drabin Drabest odśnieżysz dach a nawet zbudujesz wielkie iglo!

Wszystkie komentarze