Urządzamy warsztat majsterkowicza – przegląd niezbędnych mebli, które ułatwią Ci życie

Urządzamy warsztat majsterkowicza – przegląd niezbędnych mebli, które ułatwią Ci życie

Urządzamy warsztat majsterkowicza – przegląd niezbędnych mebli, które ułatwią Ci życie

Gdyby spróbować oszacować, ile czasu w skali roku zajmuje Nam szukanie zagubionych czy źle odłożonych przedmiotów codziennego użytku, wartość godzinowa tych czynności pewnie wprawiłaby w osłupienie. Z reguły nie myślimy o tym w trakcie ich wykonywania, jednak realne oszczędności w czasie i wydajności pracy, w dobrze uporządkowanym i „poukładanym” warsztacie, to zdecydowanie korzyść, w którą warto zainwestować – czyli wybrać i kupić odpowiednie wyposażenie.

W zależności o wielkości Twojego warsztatu, możesz swobodnie komponować, zestawiać i łączyć z sobą wiele dostępnych na rynku rozwiązań, tak by wszystkie właściwie się uzupełniały i zajmowały w warsztacie jak najmniej miejsca. Funkcjonalność, kompleksowość i  ergonomia – to słowa klucz, które powinny zdecydować o wyborze.

Wszystko zaczyna się od dobrego stołu warsztatowego

Stół warsztatowy, czyli miejsce, przy którym spędzasz najwięcej czasu, to pierwszy mebel jaki powinieneś nabyć. Znajdź bezpieczne, dobrze oświetlone miejsce, które będzie dawało dużą swobodę ruchu i pracy, nawet z wielogabarytowymi elementami. Dobry stół warsztatowy to przede wszystkim duży, twardy blat roboczy, najczęściej drewniany lub z materiałów drewnopochodnych, jak sklejki czy płyty MDF. Blat z takiego tworzywa jest wygodny, pochłania dźwięki, redukuje wibracje i nie rysuje elementów z jakimi pracujesz. Pozostałe elementy stołu powinny być wykonane z solidnej, wytrzymałej stalowej konstrukcji. Wybieraj tych producentów mebli warsztatowych, do których masz zaufanie, że produkują wyłącznie z wysokogatunkowych surowców. Konstrukcja stołu powinna posiadać regulowane nóżki oraz antypoślizgowe podkładki, byś dostosował wysokość roboczą stołu do Twoich indywidualnych potrzeb. Na koniec, wybierając model stołu warsztatowego warto zdecydować się na ten, który posiada dodatkową szafkę, na przykład zamykaną na klucz. Dzięki temu, przechowasz i zabezpieczysz wszystkie narzędzia czy dokumenty, których używasz na co dzień. 

Regały magazynowe i warsztatowe – przechowaj największe i najcięższe narzędzia

Regał metalowy to przede wszystkim udźwig i trwałość. Jeśli potrzebujesz mebli, do których szybko i sprawnie będziesz miał dostęp, bez konieczności otwierania szuflad czy półek, najlepiej sprawdzą się klasyczne modele regałów – skręcanych lub wciskanych, z otwartymi półkami. Popularnością cieszą się zwłaszcza modele do samodzielnego montażu, które dodatkowo można łączyć ze sobą. Z oferty marki DRABEST szczególnie polecamy regały magazynowe z półkami z płyty MDF. W zależności od wybranego modelu i jego wysokości (175 cm lub 205 cm) udźwig każdej z półek to nawet 250 kg. Łatwo licząc, przy regale posiadającym 5 półek, umieścisz na nim narzędzia oraz inne sprzęty o łącznej wadze znacząco przekraczającej tonę! Zmierz odpowiednio ile miejsca możesz przeznaczyć na regały i wybierz głębokość i szerokość właściwą dla Twojego warsztatu – pamiętaj – transport gratis!

Metalowe szafki magazynowe oraz ścianki perforowane

Stół warsztatowy oraz regały to elementy wyposażenia warsztatu, które będą „uszczuplać” metraż pomieszczenia i wpływają znacząco na jego powierzchnię użytkową. Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, z pomocą idą wszystkie elementy wyposażenia, które można umieścić na ścianach. Klasycznym rozwiązaniem jest oczywiście metalowa szafka na narzędzia. Najlepszym wyborem będzie model posiadający zarówno otwarte półki, i dodatkowo, szafkę zamykaną na klucz. Dzięki temu mebel będzie wielofunkcyjny.

Coraz większą popularnością cieszą się również ergonomiczne i wygodne ścianki perforowane z akcesoriami. Idealne uzupełnienie przestrzeni nad stołem roboczym. Ich największą zaletą jest całkowita modułowość. Sam wybierasz ile i jakich elementów do niej skompletujesz. Wybierz uchwyty na młotki, śrubokręty, wiertła, czy uniwersalne – pojedyncze lub podwójne. Mieszaj – kompletuj – w zależności od indywidualnych potrzeb i zestawu narzędzi jakie posiadasz.

Polski producent mebli warsztatowych i magazynowych DRABEST

Produkty marki DRABEST to przede wszystkim dbałość o jakość, przy zachowaniu jak najatrakcyjniejszej ceny. Produkujemy wyłącznie z wysokojakościowych surowców, dzięki czemu nasze meble są wyjątkowo odporne na uderzenia czy odkształcenia. Pamiętaj, zawsze wybieraj systemy modułowe, dzięki temu będziesz mógł wygodnie rozbudowywać lub zmieniać ilość i układ wyposażenia, jeśli będzie to konieczne. Zobacz wszystkie meble warsztatowe i magazynowe DRABEST jakie posiadamy w ofercie.

Wszystkie komentarze